AKÜ BADMİNTON TAKIMI SÜPER LİG’E YÜKSELDİ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 1-5 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen “Üniversitelerarası 1. Lig Badminton Müsabakaları”nda Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Badminton Takımı, aldığı galibiyetler sonucunda Süper Lig’e yükseldi.

20 üniversitenin katıldığı müsabakalarda kendi grubunda ilk 2 sırayı elde eden Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi badminton takımları Süper Lig’e yükseldiler. Yine toplam 60 sporcunun katıldığı ferdi müsabakalarda da erkekler kategorisinde Ramazan Öztürk birinci; Koray Avşar dördüncü oldular. Bayanlar kategorisinde ise Aycan Koç dördüncülük derecesi elde etti.

Başarıdan başarıya koşan AKÜ Badminton Takımının antrenörlüğünü yürüten AKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adem Poyraz ve öğrenciler, 6 Mart 2015 tarihinde AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Kemalettin Çonkar’ı ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Yardımcısı Çonkar, başarılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Poyraz ve sporcuları tek tek kutladı ve Süper Lig müsabakalarında da aynı başarılı sonuçları beklediklerini ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Poyraz da AKÜ Badminton takımının elde ettiği başarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fedakârlık göstererek üniversitemizi en iyi şekilde temsi eden ve yoğun emek harcayan sporcularımızı kutluyor, kendilerine önümüzdeki sene yapılacak Süper Lig müsabakalarında başarılar diliyorum. Hedefimiz, çok daha sıkı çalışıp, iyi müsabakalar çıkartarak bulunduğumuz yeri korumak olacak. Orta vadede ise Türkiye’de ilk 3’e girmeyi arzu ediyoruz. Bugüne kadar bizi her konuda destekleyen Üniversite ve Yüksekokul idarecilerimize teşekkür ediyorum, Afyonkarahisarlıların da takımımıza sponsor olma noktasında desteklerini bekliyoruz. Başarımızın üniversitemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

AKÜ Badminton takımında yer alan sporcuların isimleri ise şöyle:

Ramazan Öztürk, Erol Ceylan, Koray Avşar, Serdar Koca, Ahmet Oruç, Bahar Bayrak, Esrah Damar, Gamze Avşar, Gülbahar Tunca, Aycan Koç.

 

6mart1513  6mart1516

Hızlı Erişim