ÜNİVERSİTELER ARASI SALON FUTBOLU SÜPER LİGE YÜKSELME MÜSABAKALARI YÜKSEKOKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ev sahipliğinde 13-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen üniversiteler arası süper lige yükselme müsabakaları 17 Nisan 2015 tarihinde düzenlenen kupa töreni ile sona erdi.

BESYO tesislerinde 16 erkek ve 12 bayan salon takımının katıldığı müsabakalar sonucunda bayanlarda A Grubunda birinci Ege Üniversitesi olurken 2. sırayı Gazi Üniversitesi aldı. Akdeniz Üniversitesi A Grubunda 3. olurken, B Grubunda Karadeniz Teknik Üniversitesi birinci, Balıkesir Üniversitesi ikinci ve İnönü Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı. Müsabakalar sonucunda bayanlarda Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi,  Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi guruplardan çıkarak süper lige yükselmeye hak kazanırken, erkeklerde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Beykoz Lojistik MYO, Ege Üniversitesi ve Gazi Osman Paşa Üniversiteleri guruplardan çıkarak süper lige yükseldi.

Müsabakaların sona ermesi nedeniyle düzenlenen kupa törenine AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Çonkar, AKÜ BESYO Müdürü Doç. Dr. Yücel Ocak, AKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüdai Koçyiğit ile öğretim elamanları ve sporcular katıldı.

 

IMG_0291  IMG_6929  

20nisan1513  20nisan1516

Hızlı Erişim