Genel Bilgiler

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, 16 Ocak 2001 tarihli, 24289 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde açılmıştır. Okulumuz da 2009 yılında Öğretmenlik Bölümünün yanı sıra Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerinin de açılmasıyla birlikte bölüm sayısı üçe çıkmıştır.

Yüksekokulumuz Öğrencileri, 4 yıllık eğitim dönemlerinde teorik ve pratik alanlarda yetiştirilmektedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde 4 yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz öğretmenlik hakkını elde etmektedirler. Antrenörlük Eğitimi Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz, çeşitli branşlarda antrenörlük yapabilmektedirler. Rekreasyon Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz ise yerel yönetimler, sanayi kuruluşları ve turizm alanında rekreasyon yöneticisi olarak hizmet verebilmektedirler.

Ayrıca antrenörlük ve rekreasyon bölümünde öğrenim gören öğrencilerimiz, formasyon dersleri aldıkları taktirde öğretmenlik hakkı da elde edebilmektedirler.

Yüksekokulumuz bünyesinde 2 spor salonu, 1 ritmik cimnastik salonu, 1 artistik cimnastik salonu, 1 kondisyon salonu, 2 dans salonu, 3 açık basketbol sahası, 2 standart ölçülerde futbol sahası, 1 mini futbol sahası, 4 tenis kortu ve 2 atletizm pisti bulunmaktadır.

Hızlı Erişim