Genel Bilgiler

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, 16 Ocak 2001 tarihli, 24289 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde açılmıştır. Okulumuz da 2009 yılında Öğretmenlik Bölümünün yanı sıra Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerinin de açılmasıyla birlikte bölüm sayısı üçe çıkmıştır.

Yüksekokulumuz Öğrencileri, 4 yıllık eğitim dönemlerinde teorik ve pratik alanlarda yetiştirilmektedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde 4 yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz öğretmenlik hakkını elde etmektedirler. Antrenörlük Eğitimi Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz, çeşitli branşlarda antrenörlük yapabilmektedirler. Rekreasyon Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz ise yerel yönetimler, sanayi kuruluşları ve turizm alanında rekreasyon yöneticisi olarak hizmet verebilmektedirler.

Ayrıca Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimiz, formasyon dersleri aldıkları taktirde öğretmenlik hakkı da elde edebilmektedirler.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 15446 m2 kapalı, 20742 m2 açık, toplamda ise 136177 m2 alana sahiptir. Ayrıca Yüksekokulumuz bünyesinde 2 kapalı spor salonu, 1 artistik cimnastik salonu, 1 fitness salonu, 2 aynalı salon, 1 masa tenisi salonu, 1 çok amaçlı salon, 1 tatami minderli salon, 1 standart ölçülerde cim futbol sahası, 1 standart ölçülerde suni cim futbol sahası, 1 kum futbol sahası, 1 kum voleybol sahası, 1 kapalı halı saha, 1 kapalı tenis kortu, 2 açık tenis kortu,  1 açık basketbol sahası ve 1 sentetik zeminli atletizm pisti bulunmaktadır.

 

17 Şubat 2016, Çarşamba 1336 kez görüntülendi

Hızlı Erişim